+48 664 570 257
Zestawy fotowoltaiczne

Dopłaty do Fotowoltaiki w 2021

KATEGORIA:

Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim niższe rachunki za prąd i duża oszczędność. Taką inwestycję można sfinansować ze środków własnych, ale też można starać się o pomoc finansową w postaci kredytu, leasingu, pożyczki lub dotacji. 

 

Klienci indywidualni w 2020 r. mogli skorzystać z oferty dofinansowań w programie "Mój Prąd" lub kredytu bankowego, instalację fotowoltaiczną można również  odliczyć od podatku korzystając z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. 

 

Fotowoltaika w Polsce to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż gospodarczych.

Przyszłość fotowoltaiki oraz prognozy na najbliższy rok wyglądają bardzo optymistycznie. Dzieje się to za sprawą wprowadzenia w połowie 2016 roku nowelizacji ustawy o OZE )Odnawialne Źródła Energii). Ustalony wówczas system opustów sprawił, że instalacje fotowoltaiczne zaczęły być naprawdę opłacalne dla ludzi, a wprowadzone dofinansowania do fotowoltaiki ze środków unijnych i krajowych sprawiły, że gospodarstwo domowe w znaczący sposób inetresują sią założeniem własnej instalacji fotowoltaicznej. Coraz bardziej wzrasta świadomość ludzi co do realnych oszczędności jakie niesie ze sobą instalacja fotowoltaiczna. Ale to nie tylko oszczędności, własna przydomowa elektrownia to również ochrona środowiska czy niezależność - zakład energetyczny nie będzie nam już dyktował ciągłych podwyżek prądu. 


Dotacje na fotowoltaikę 2021 – które programy będą działać?


Wraz z dynamicznym rozwojem fotowoltaiki, zmieniają się również sposoby dofinansowania do PV. Z końcem 2020 roku skończy się część programów wspierających rozwój sektora fotowoltaicznego. Wygasną m.in. Regionalne Programy Operacyjne dla województw, Programy Rozwoju Obszarów Wiejskich czy program Prosument.

Te działania jednak nie wstrzymują rozwoju fotowoltaiki, gdyż w budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027 są  pieniądze na dalszy rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) . 

 

Wiadomo już, że na instalacje PV w 2021 wciąż będą środki z innych, krajowych programów takich jak: program “Czyste powietrze” czy “Mój prąd”.

Program “Mój prąd” ma być nie tylko kontynuowany, ale również rozszerzany o nowe rozwiązania. W przyszłości miałyby pojawić się dodatkowe środki na instalację pompy ciepła oraz zakup przydomowych ładowarek do aut elektrycznych.

Wróć do listy wpisów

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądar